V Цифровий Форум: хто дивитиметься в 2015 році цифрове мовлення, і хто його транслюватиме?

V Цифровий Форум: хто дивитиметься в 2015 році цифрове мовлення, і хто його транслюватиме?
21.02.2012
Олексій Петров

Життя після цифри буде - стверджують учасники V Міжнародного форуму «Цифрове мовлення в Україні», який цьогоріч відбувся 13 вересня 2011 року у Києві. Форум відкривав низку заходів, присвячених телебаченню та кіно, які відбуваються у рамках проекту Kiev Media Week. Організатор Цифрового Форуму незмінний - Незалежна Асоціація телерадіомовникві при підтримці Індустріального телевізійного комітету.

Як і щороку, Цифровий Форум згуртував навколо себе фахівців, аналітиків, спеціалістів у сфері телебачення, цифровізації, медіа права. Цей рік також не став винятком - відвідало захід понад 100 учасників, залучених у процес переходу України на цифрове мовлення, та експерти з інших країн. Катерина М'ясникова, виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників, привітавши гостей Форуму зазначила, що сучасний стан цифрового мовлення вимагає від усіх його гравців злагоджених дій та конструктивних рішень, які обов'язково будуть прийняті під час заходу.

Розпочав дискусію на V Цифрового Форуму став Андрій Шевченко, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації. З його слів, конкурс на цифрові частоти, проведений у серпні цього року Національною радою з питань телебачення та радіомовлення, став справжнім шоком для Комітету свободи слова та інформації - вкотре стратегічно важливе для країни рішення було прийнято не прозоро та заангажовано, Нацрада вивела ринок нових гравців, нікому не відомих, але між собою поєднаних.

Натомість члени Нацради з невідомих причин відвідати Цифровий Форум не змогли, лише надіслали організаторам заходу привітальний лист.

Цього року Форум складався із кількох секцій. Перша з них, яка відкривала захід, була присвячена обговоренню покриття мереж МХ-1,2,3,5 та тарифам єдиного оператора цифрового мовлення компанії «Зеонбуд». Упродовж другої секції експерти дискутували на тему порядку реалізації Універсальної програмної послуги (УПП) в цифрове епоху. Наступна секція та панельна дискусія у ній була присвячена телеаудиторії 2015 року, зокрема впливу цифровізації на канали споживання телеконтенту. Пообіді учасники Цифрового Форуму розмовляли про нові можливості поширення контенту, які несе цифрове мовлення, а також можливості збереження мовлення без цифрового ефіру. А закривав цьогорічний Форум дискурс правників на тему легітимності цифрового конкурсу, проведеного Нацрадою, та можливості вберегти право діючих мовників на роботу у цифровому форматі.

До 2015 року - рубежу для України в процесі переходу на цифрове мовлення - залишилося не так й багато часу. На противагу кількох попередніх років, цьогоріч поступ очевидний, та чи виграє від нього мовник і насамперед глядач - питання поки що без відповіді. Її буде знайдено на наступному Цифровому Форумі. Хтозна, які сюрпризи готує для українського телебачення наступний рік.

Назад
   

Наші партнери

   

Організатор

Незалежна Асоціація Радіомовників
 

За підтримки

Детектор Медіа SIDA Usaid Інтерньюз-Україна
   
   

Телевізійний партнер

Канал ZIK
 

 

 

   
   

Інформаційні партнери

Медіабізнес Гурт Громадське радіо Sostav.ua Медіасат