Цифровий конкурс: на чиєму боці закон?

Цифровий конкурс: на чиєму боці закон?
22.02.2012
Наталия Лигачева

Дискусія на тему «Право на місце в «цифрі»: точка зору закону», яка тривала  у рамках   V Міжнародного Форуму «Цифрове мовлення в Україні», який відбувся 13 вересня 2011 року у Києві у рамках проекту Kiev Media Week, викликала неабиякий резонанс серед учасників заходу.

Участь у ній взяли: Андрій Ріхтер (ОБСЄ), Тетяна Фоміна (НАМ), Людмила Опришко (ІРРП), Юрій Крайняк (юридична фірма «Jurimex») та Тетяна Шмарьова (НУ «Києво-Могилянська академія»). Модерувала панель Ольга Большакова (НАМ). Основна тема дискусія стосувалася легітимності та прозорості проведення цифрового конкурсу та його результатів. Усі учасники панелі були однозначні у позиції щодо конкурсу Нацради з телебачення та радіомовлення, який позбавив українців регіонального телебачення в цифровому мовленні після 2015 року. На їх думку, єдиним шляхом для мовників, які не потрапили ц «цифру» є суд. «Іншого шляху немає. Суд повинен стати ефективним засобом захисту ваших прав» , – переконана Тетяна Шмарьова. 

Людмила Опришко, юрист Інституту розвитку регіональної преси, закликала мовників шукати захисту в Європейському суді: «Якщо Нацрада порушила закон, конкурс був не прозорий, потрібно звертатися в Європейський Суд усім, хто вважає себе у цій ситуації постраждалим. Він має податися у суд, вже лише для того, щоб отримати сатисфакцію, зокрема грошову компенсацію. Але перед тим, як шукати захисту в Європейському Суді, потрібно вичерпати усі можливості, щоб захистити себе через українське законодавство».

 

***

Нагадаємо, що V Цифровий Форум відбувся при підтримці IMS (International Media Support), USAID, Internews Network. Генеральний спонсор Форуму – SES ASTRA. Спонсори Форуму – ТМ «Jatone», «Inkerman», партнери Форуму – ТМ «Сандора», «Pepsico». Комунікаційний партнер Цифрового Форуму – компанія ESGroup. Ексклюзивний телевізійний партнер – Перший діловий канал. Телевізійні партнери –  ТРК «ЕРА», канал UBR.  Стратегічні медіа партнери Форуму – інтернет-видання «Телекритика» та «Медіабізнес». Медіапартнери – Асоціація правників України та видання «Телемир», «Тв-технології», «Медіасат».

Назад
   

Наші партнери

   

Організатор

Незалежна Асоціація Радіомовників
 

За підтримки

Детектор Медіа SIDA Usaid Інтерньюз-Україна
   
   

Телевізійний партнер

Канал ZIK
 

 

 

   
   

Інформаційні партнери

Медіабізнес Гурт Громадське радіо Sostav.ua Медіасат